Відповідно до прийнятого 20 жовтня Верховною Радою рішення, набуде змін положення пункту 3 статті 3 Закону України «Про доступ до судових рівень». Якщо раніше було передбачено, що усі судові рішення загальної юрисдикції вносилися до Єдиного державного реєстру судових рішень, то тепер перелік рішень судів загальної юрисдикції буде затверджуватися Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України.

«Публічний доступ громадян до Єдиного держреєстру судових рішень є одним зі здобутків української демократії. Можливість вивчати та узагальнювати досвід судової практики з того чи іншого питання це загальноприйнята європейська норма, якої чинна влада нині намагається позбавити українських громадян», вважають партійці «УДАРу».

«Зараз українці мають право звертатися до Верховного та Конституційного Судів з розясненням мотивів неоднакового застосування норм чинного законодавства до тієї чи іншої справи. Обмеження переліку рішень, включених до Єдиного реєстру, унеможливить належну реалізацію цих прав та призведе до обмеження конституційного права українців на судовий захист», наголошують в партії «УДАР».

«Ударівці» переконані: у разі, якщо Президент України підпише цей законопроект він зробить черговий крок на шляху до знищення демократичних здобутків незалежної України. Тому партія «УДАР Віталія Кличка» закликає Президента, як Гаранта Конституції України, ветувати закон та зберегти права українців на повноцінний правовий захист