Про це повідомила прес-служба Мінінфраструктури.

Пасажир при оформленні через квиткову касу проїзного документа має можливість, оплатити вартість від однієї до трьох склянок чаю.

Ця послуга поки що доступна у п’яти вагонах фірмового поїзда № 11/12 сполученням Київ-Сімферополь, а саме: один вагон СВ (№ 7) та чотири вагони купе (№№ 17, 18, 19, 20).

Вартість однієї склянки чаю в цьому поїзді складає 2,5 грн. і вартість проїзного документа відповідно збільшується на зазначену суму пропорційно кількості придбаних склянок чаю. Експеримент розпочався з 1 серпня 2010 року і послугою скористалося вже понад 44 тис. пасажирів.

Зауважимо, що послуга надається виключно за бажанням пасажира. Нині можливість оплати у квитковій касі вартості чаю при оформленні проїзного документа розглядається в інших поїздах залізниць України.

Слід зазначити, що експериментальному запровадженню даної послуги передували вивчення думок пасажирів, з цією метою наприкінці 2010 року було проведене анкетування серед пасажирів, у якому взяли участь понад 1000 респондентів. Анкетування показало, що 52% опитуваних вважають надання їм можливості оплачувати вартість чаю при оформленні проїзного документу зручним, а оптимальною кількістю склянок чаю, оплачених через квиткову касу, вказали дві склянки.