З цього приводу, як повідомляє Mixnews, висловився колега парламентарія, представник опозиційної партії «Центр згоди» Андрій Елксніньш.

Скандал навколо парламентарія розгорівся на початку жовтня. Портал Pietiek.com, відомий публікацією різного роду компромату, оприлюднив дані про пошукові запити, зроблені з комп'ютера одного з депутатів Сейму. Ім'я парламентарія при цьому прямо названо не було, але читачі порталу стверджували, що йдеться про Парадніекса.

Запити стосувалися порнографічного відео, сексу в громадських місцях, а також сцен інцесту і порнографії за участю тварин (зокрема, собак).

Парадніекс після цього визнав, що принаймні деякі із запитів дійсно зроблені з портативного комп'ютера, яким він користується. Однак парламентарій при цьому заявив, що крім нього до цього комп'ютера має доступ «широке коло людей».

«Треба визнати, я був занадто легковажним, думаючи, що цей комп'ютер безпечний, довіряючи його іншим людям. Звичайно, я давав його і людям не з родинного кола», — цитував Парадніекса портал DELFI.

Депутат висловив думку, що ініціатори скандалу хочуть відвернути увагу від його (Парадніекса) ініціатив, які стосуються демографічної політики. Парламентарій, зокрема, останнім часом активно виступав проти абортів.

У парламентській комісії з етики, в свою чергу, заявили, що офіційних скарг на депутата не надходило і що без цього оцінювати його дії вона не може.

Між тим опозиціонер Андрій Елксніньш, коментуючи цей випадок, провів паралелі зі скандалом, в якому опинився замішаний його однопартієць, депутат від «Центру згоди» Микола Кабанов. Останній неадекватно поводився на засіданні парламентської комісії, імовірно він перебував у нетверезому стані. Принаймні, присутні журналісти зазначали, що від парламентарія було чути перегаром. Кабанов пізніше відкидав звинувачення в тому, що він був п'яний. Однозначно факт знаходження на робочому місці в нетверезому стані в підсумку так і не було доведено. Незважаючи на це, парламентська комісія з етики вирішила покарати його: Кабанова присоромлять з трибуни Сейму, крім того, відповідну публікацію буде розміщено в офіційній газеті.

«Як в одній ситуації не доведено знаходження в алкогольному сп'янінні, так і в іншій ситуації не доведено, що ці файли належать йому (Парадніексу)», — зазначив Елксніньш. Тому, на його думку, якщо вже Кабанова вирішено було покарати, то і з Парадніексом слід вчинити так само. Опозиціонер додав, що згаданими пошуковими запитами, можливо, варто було б зацікавитися поліції.

Джерело: lenta.ru