Про це заявив проректор Литовської військової академії імені генерала Йонаса Жямайтіса доктор історичних наук Валдс Ракутіс в інтерв'ю Latvijas Avize.

На його думку, фізична окупація держави в наш час не потрібна, оскільки інкорпорацію можна успішно провести через Інтернет та ЗМІ.

Зокрема, зазначає історик, інкорпорація може відбутися шляхом формування певної свідомості, ліквідації національної гордості чи ідентичності, а потім — перетворення державності.

На думку Ракутіса, трансформація свідомості може відбутися, наприклад, через негативні коментарі в Інтернеті щодо своєї держави.

«Як тільки з'являється якась новина про досягнення Литви або литовської армії, миттєво з'являються і десятки (а то й більше) негативних коментарів, в яких сказано, що все це брехня, а насправді все погано. Фахівці вже з'ясували, що зазвичай всі коментарі пишуться з однієї або двох адрес, лише під різними ніками. Це планомірна робота з очорнення, один із способів інформаційного тиску», — розповів Ракутіс.

Він також вказав на велике значення ЗМІ в цьому процесі. Якщо, до прикладу, газета дає багато негативної інформації про країну, у жителів виникає враження, що все погано і потрібно шукати альтернативу для проживання.

«У військовій доктрині РФ сказано, що головне завдання — збільшення інформаційного, економічного та технологічного впливу в окремих регіонах», — нагадав експерт.

Він закликав країни Балтії «співпрацювати на цьому полі, адже можна знайти спільні сторінки історії, які створюють нам зовнішньополітичні проблеми — наприклад, радянська окупація 1940 року, Друга світова війна та її наслідки».

Джерело: Росбалт