Дванадцять білоруських компаній ухвалили рішення про перенесення діяльності в Латвію. Ці компанії представляють сектор інформаційних і телекомунікаційних технологій та інші сфери, наприклад, “зелену” енергетику.

Про це з посиланням на міністерство економіки Латвії пише Delfi.

Міністр економіки Яніс Вітенбергс пояснив, що зараз ведеться робота над рішеннями, що дозволяє білоруським компаніям якомога швидше перенести діяльність в Латвію.

“Ми усвідомлюємо, що цим компаніям зараз проблематично отримати необхідні довідки в держустановах Білорусі, тому з кожною компанією працюємо індивідуально, вислуховуємо прохання і в співпраці з міністерством закордонних справ і міністерством внутрішніх справ оперативно вирішуємо питання, пов’язані з підготовкою необхідних документів”, – розповів Вітенбергс.

За його словами, одночасно ведеться робота з латвійськими фінансовими установами, щоб знайти компроміс і створити “зелений коридор” для переїзду іноземних компаній в Латвію.

“Після виникнення політичної кризи в Білорусі Латвія мобілізувала ресурси для комунікації з білоруськими компаніями про перенесення діяльності. Докладні консультації були надані 116 білоруським компаніям, в яких працюють 4000 осіб. 30 з цих компаній працюють у сфері ІТ, 25 підприємств займаються виробничою діяльністю”, – пише видання.

Білоруський IT-сектор в останні роки був єдиним в економіці країни, який розвивався помітними темпами. У 2017-2019 роках експорт IT-послуг з Білорусі зріс майже в 2,5 раза – до $2 млрд. У 2019-му технологічні компанії забезпечили Білорусі майже 50% приросту ВВП. Значною мірою зростання IT було забезпечене Парком високих технологій, створеним за дорученням Олександра Лукашенка.

Як повідомлялося, з часу протестів у Білорусі до України переїхали приблизно 4,5 тисячі ІТ-спеціалістів.