Про це Лавров сказав під час прес-конференції, відповідаючи на запитання французької журналістки про виконання Росією Будапештського меморандуму та договору про дружбу з Україною, передає «Українська правда».

Він заявив, що Росія підтвердила неодноразово «вустами президента та інших російських представників, що ми за вирішення проблем південного сходу в рамках територіальної цілісності України».

При цьому Лавров заявив, що питання про Крим було вирішено на основі міжнародного права.

«Щодо Будапештського меморандуму, то в ньому ми зобов'язалися поважати суверенітет і територіальну цілісність України. Ми там не підписувалися під тим, щоб підтримувати втручання ззовні в справи України», – заявив Лавров.

Він укотре звинуватив країни Європейського Союзу у втручанні в справи України.

«Не підписувалися, щоб підтримувати пряме підбурювання Майдану на силові дії і до антиконституційних справ. А ви знаєте, що міністри країн ЄС цим безпосередньо займалися, беручи участь у маніфестаціях. І вже тим паче ми не підписувалися в Будапештському меморандумі погоджуватися з результатами збройного антиконституційного перевороту», – заявив Лавров.

Він також заявив, що, крім меморандуму, тоді ж було ухвалено заяву керівників Росії, США і Великобританії, де підтверджувалося зобов'язання протидіяти агресивному націоналізму та шовінізму.

При цьому Лавров назвав народного депутат Яроша й Олега Тягнибока, що не пройшов за підсумками виборів у Раду, новим керівництвом України, яке демонструє агресивний націоналізм.