Як заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції, про це нібито йдеться в листі президента РФ Володимира Путіна до українського колеги Петра Порошенка, пише «Українська правда».

«Якщо все це в будь-якому разі територія України, то звідси і наша пропозиція, яку зробив Путін на адресу Порошенка: погодьмося, що лінія саме та, яку зафіксовано в додатку до Мінського меморандуму від 19 вересня. І незалежно від того, хто в який бік нині відійшов, приберемо від цієї лінії важке озброєння», – сказав Лавров.

Він запевняє, що «ополченці досі кажуть, що не підписували ці координати, це не важливо, зараз вони вже готові взяти цю лінію як точку відліку для відводу важкого озброєння».

«А незабаром стане байдуже, хто в який бік просунувся, оскільки треба буде налагоджувати й економічне життя, і взагалі політичний процес. Мають відбутися, напевно, муніципальні вибори (на Донбасі – ред.), ми це підтримуватимемо», – заявив Лавров.

Про це він має намір говорити з главою МЗС України Павлом Клімкіним на зустрічі в середу в Берліні.

Водночас Лавров так пояснює факт, що за час перемир'я бойовики захопили значні території: нібито воно настало не відразу, і «цей проміжок призвів до того, що певну ділянку ополченці додатково взяли під свій контроль».