Про це він заявив за підсумками 2015 року, передає «ТАСС.ру». 

«Будапештський меморандум містить одне-єдине зобов'язання: не застосовувати ядерну зброю проти України. Ніхто цього не робив і ніяких погроз застосування ядерної зброї проти України не звучало», – заявив Лавров.

Україна 1994 року підписала Будапештський меморандум, згідно з яким Росія, США та Велика Британія погодилися гарантувати її суверенітет і територіальну цілісність в обмін на відмову від ядерної зброї. На той час Україна мала третій за потужністю арсенал ядерної зброї у світі.

Згідно з меморандумом, сторони, крім незастосування ядерної зброї проти України, зобов'язані поважати незалежність, суверенітет та наявні кордони України, відповідно до принципів прикінцевого акта НБСЄ; утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України і ніколи не застосовувати ніякі їхні озброєння проти України, крім цілей самооборони, або будь-яким іншим чином згідно зі статутом ООН; відповідно до принципів прикінцевого акта НБСЄ, утримуватися від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підпорядкувати власним інтересам здійснення Україною її суверенних прав і таким чином забезпечити собі якісь переваги.

Провідні міжнародні організації та більшість країн визнали, що Росія, анексувавши Крим, порушила умови Будапештського меморандуму. 

31 грудня 2014 року Президент України Порошенко створив делегацію України для участі в переговорах з Російською Федерацією щодо порушення нею своїх зобов'язань за міжнародними договорами України.