Про це він сказав під час телефонної розмови з Державним секретарем США Джоном Керрі, повідомляє прес-служба МЗС РФ.

«При обговоренні ситуації в Україні С.В.Лавров акцентував на необхідністі продовження режиму припинення вогню і якнайшвидшого запуску прямих переговорів протиборчих сторін, відштовхуючись від результатів першого консультацій представників Києва і Південно-Сходу в Донецьку 23 червня», – йдеться у повідомленні.

20 червня президент Петро Порошенко віддав наказ про припинення вогню на тиждень всіма підрозділами Збройних сил, Національної гвардії та Прикордонної служби. Ведення вогню було припинено з 22-ї години 20 червня до 10 години 27 червня.

Не зважаючи на це, бойовики всю ніч вели мінометний вогонь у бік кордону з Росією, намагаючись створити видимість агресії з боку України. 

У понеділок після переговорів за участі представника України, Росії та терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» бойовики заявили, що погоджуються на перемир’я до 27 червня.

24 червня ввечері під Слов’янськом терористи збили вертоліт МІ-8. Загинули дев’ять осіб, у тому числі і три члени екіпажу. Також бойовики напали на опорний пункт АТО і вбили 2 військових, ще 3 поранили.

24 червня Порошенко віддав українським військовим наказ без жодних коливань відкривати вогонь у відповідь на напади терористів у зв’язку з тим, що бойовики продовжили свої напади.

Терористи активізувалися й 26 червня. Зокрема, вони обстріляли з міномета військове містечко частини Національної гвардії в Донецьку та напали на два блокпости біля Слов’янська, внаслідок чого було поранено українських військових.