Про це повідомив  директор департаменту з корпоративних прав, процедур та майна Юрій Вавринюк під час прес-конференції.

Він розповів, що 1 червня 2011 року Львівська міська  рада прийняла ухвалу №541, відповідно  до якої передала в оренду ТзОВ «Західний інвестиційний союз» дві земельні ділянки на вул. Княгині Ольги,110. Це  ухвала була прийнята попри те, що на даній земельній ділянці розміщений об’єкт незавершеного будівництва, який знаходиться у власності ТзОВ «Мотор Сіті». Дозвіл на спорудження будинку культури для працівників ЛАЗу міська рада видала ще у 1975 році.

«Ми дізналися, що ця будівля вже нам не належить із публікації в газеті. Замітка називається «У ЛАЗівського довгобуду на вул. Кн. Ольги, 110 з’явився новий власник». Під заголовком була дуже коротка фраза про те, що цього року керівництво автобусного заводу відмовилося від будівлі і передало її компанії «Західний інвестиційний союз». Відразу ж після публікації цього матеріалу ми почали з’ясовувати чому так сталося», – розповів  Юрій Вавринюк.

Він пояснив, що на підставі рішень судів різних інстанцій у 2009-2010 роках відбулася зміна власників будівлі.

Зокрема, в березні 2009 р. рішенням  постійно діючого Третейського суду, було постановлено  витребувати об’єкт незавершеного будівництва з чужого незаконного володіння ТзОВ «Аранд-Буд», що зареєстроване у  м.Дніпропетровську, а Львівське БТІ зареєструвало його за іншою юридичною особою ТзОВ «Шрифт».

21 липня 2009 р., з метою оформлення права власності на об’єкт за адресою м.Львів, вул. Княгині Ольги, 110, ЗАТ «Південьенергомонтаж» звернулося у Львівське БТІ з проханням виготовити технічну документацію на нього, що в подальшому  було зроблено. Проте, відповідно до довідки з ЄДРПОУ, державна реєстрація вказаної юридичної особи була припинена ще 12 грудня 2006 р. у зв’язку з визнанням її банкрутом.

«Ми дуже оперативно зібрали необхідну інформацію і виявили неймовірну і красиву, з точки зору юридичних норм, картину того, яким чином об’єкт, який завжди був власністю структури, яка пов’язана з ЛАЗом, перейшов за два роки до іншої особи. Аналізуючи роботу Третейського суду та структур, які з ним пов’язані, ми дійшли до дуже цікавих висновків: цей суд, під головуванням судді Мартиненка прийняв у 2009-2010 роках декілька рішень про відчуження об’єктів державної власності, які належали прикордонним військам та Міністерству оборони України. Ми встановили, що існують аналогічні рішення Третейського суду по цих об’єктах. Там навіть нумерація сторінок така ж, ті ж самі підприємства, на користь яких виносяться рішення. Змінено тільки назви структур, у яких забирають майно», – розповів Юрій Вавринюк.

Він додав, що станом на сьогодні слідчими органами порушена кримінальна справа за фактом шахрайства, здійсненого шляхом обману з метою незаконного заволодіння об’єктом незавершеного будівництва за адресою м. Львів вул. Княгині Ольги 114, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, на ухвалу Львівської міської ради від 1 червня 2011 р. №541 було винесено протест прокурора м.Львова, однак він чомусь «загубився у кабінетах міськради».

Варто зазначити, що, за словами Юрія Вавринюка, на згадану споруду претендує також ЗАТ «Комплекс водних видів спорту», яке у квітні цього року подало позов у Господарський суд Львівської області, у прохальній частині якого вказує на те, що будинок культури належить їм. Загалом у ЛАЗу та «Комплекс водних видів спорту» є 5 позовів у різних судах країни.