Завод комунального транспорту (ТМ ЛАЗ) звинувачує депутатів від ВО «Свобода» у спланованій провокації проти підприємства.

Як повідомляє прес-центр ЛАЗу, сьогодні о 12.00 група людей, які назвали себе депутатами від ВО «Свобода», але не показали своїх документів, здійснили сплановану провокацію проти заводу «ЛАЗ».

«22 грудня на заводі заплановано зустріч керівників Львівської обласної адміністрації та Львівської обласної ради з колективом заводу та його керівництвом. Ця інформація широко висвітлювалась у ЗМІ. На цю зустріч могли б і можуть прийти представники різних політичних сил, представлених у місцевих радах», - зазначено у повідомленні.
Як стверджує прес-центр, депутати від «Свободи» хотіли потрапити на підприємство незаконним шляхом, порушуючи Закон України про статус депутатів місцевих рад щодо зустрічі з виборцями на території підприємств.

«Викрикуючи гасла, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу і суперечать Конституції України, вони відмовились спілкуватись з адміністрацією підприємства, зокрема з заступником генерального директора ЛАЗу С.Логіновим, який, до речі, також є депутатом однієї з місцевих рад. Охорона підприємства та адміністрація пропонували працівникам заводу вийти за межі прохідної для спілкування з депутатами, які у такий спосіб хотіли зустрітись із своїми виборцями. Однак Микола Ліщинський, який представляє себе керівником невідомого профспілкового руху на заводі, заборонив людям виходити за ворота прохідної. Таким чином, люди були змушені спілкуватись з депутатами через заводську браму для в'їзду автомобілів. Було не зрозуміло чого вимагали збунтовані М.Ліщинським та депутатами від «Свободи» люди (зарплату за листопад виплачено 18 грудня), зрозуміло лише одне, що всі проблеми перемістились в політичну площину. Ніхто з депутатів, зрештою і М.Ліщинський, який відмовляється виконувати свої службові обов'язки (працює водієм на підприємстві), не думають про те, що подібні провокації можуть призвести до невиконання замовлень виробництва та постачання замовникам продукції. В такий спосіб завод може втратити замовників і 2000 робітників можуть втратити роботу», - йдеться в повідомленні.

«Складається враження, що саме цього домагаються політичні сили і так званий «лідер» заводського руху», - підкреслюють у прес-центрі.

У прес-центрі також відкидають інформацію, яка «останнім часом, цілеспрямовано розповсюджується у ЗМІ», про навмисне банкрутство заводу його ж власником, оскільки підприємство за останній час розробило і впровадило у виробництво декілька нових моделей автобусів та тролейбусів.

«Але, схоже, що депутати від «Свободи» і деякі їх прихильники не в стані сушити собі голову такими проблемами. Вони знають одне - треба видовищ і дешевого піару - на це й працюють», - наголошено у повідомленні.

Як повідомляло агентство, 5 грудня понад 500 працівників ЛАЗу та мешканці гуртожитку на вул. Кримській, 33, що належить швейному підприємству "Силует", пікетували сесію облради.

Мешканці гуртожитку вимагали розгляду їх проблем на сесії. Працівники ЛАЗу вимагають відновлення робочих місць, відновлення виробництва та виплати заборгованої зарплати.

ЗАТ „ЛАЗ" заснований у травні 2003 року Львівським автобусним заводом (50% та угорськими компаніями Farma Market Kft (25% та Dankar Kft (25%. Статутний фонд - 60 млн. USD. Виробничу діяльність компанія здійснює з 1 вересня 2003-го. Виробляє автобуси, тролейбуси і вантажівки.

У червні цього року ЗАТ „Львівський автомобільний завод" змінив назву на ЗАТ „Завод комунального транспорту" і пояснив це „розширенням асортименту продукції".