Генеральний прокурор Святослав Піскун обговорив з представниками Департаменту юстиції США питання депортації екс-прем’єра Павла Лазаренка в Україну.

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Американська сторона поінформувала про хід і результати судового розгляду кримінальної справи стосовно Павла Лазаренка, звинувачення проти якого уже остаточно затверджені в судовому порядку і найближчим часом повинне відбутися судове засідання для призначення йому міри покарання.

Одночасно українськими слідчими були передані додаткові клопотання про надання правової допомоги у справі Лазаренка, які стосуються вирішення цивільного позову в кримінальній справі і повернення в Україну 240 млн. доларів США, арештованих на рахунках Лазаренка. 

Заступник держсекретаря Маркіян Лубківський вважає, що в разі повернення в Україну екс-прем’єр-міністра Павла Лазаренка цьому процесу повинен передувати «широкий діалог», який би попередив ущемлення будь-чиїх прав.

Зокрема, відповідаючи на питання журналістів, як нова Українська влада ставиться до можливості повернення в Україну Лазаренка, Лубківський зазначив: «Що стосується Лазаренка, я думаю, що наприклад (його - ред.) поверненню повинен передувати широкий діалог з усіх питань, щоб розставити всі крапки над «і», з тим щоб .. ні права громадянина України не були ущемлені, так само і не були ущемлені права держави Україна.

ForUm