Заплановане раніше на 23 червня виголошення вироку колишньому прем'єр-міністрові України Павлу Лазаренку переноситься на невизначений час, повідомили РІА "Новости" у федеральному суді в Сан-Франциско.

"Наступне засідання у справі "США проти Лазаренка" призначено на 27 липня - це буде нарада представників сторін з процедурних питань, - сказала секретар суду Моніка Тетсон. -Нової дати ухвалення вироку поки що не визначено".

Місяць тому головуючий на процесі суддя Мартін Дженкінс залишив у силі лише 14 з 29 пунктів обвинувального висновку, винесеного екс-прем'єру в червні минулого року журі присяжних.

Адвокати Лазаренка назвали це рішення "величезною перемогою", висловивши упевненість, що 23 червня їхній підзахисний вийде з суду "вільною людиною".

Проте голова обвинувачення Марта Борщ переконана, що на тяжкості вироку остання ухвала не позначиться, оскільки суддя залишив у силі 8 "найважчих" пунктів, що стосуються відмивання грошей. На її думку, підсудний отримає щонайменше 10 років в'язниці.

Американська прокуратура висувала проти Лазаренка, який очолював український уряд з червня 1996 по липень 1997 року, звинувачення у здирництві, шахрайстві, перевезенні вкрадених авуарів і відмиванні в 1994-99 роках через каліфорнійські банки 114 мільйонів доларів. Внаслідок останнього рішення судді Дженкінса ця сума тепер зменшена до 10 мільйонів доларів.

В очікуванні процесу український екс-прем'єр провів за гратами в американській в'язниці більше чотирьох років, а в червні 2003 року його випустили на волю під заставу в 65 мільйонів доларів. Нині він проживає в Сан-Франциско під домашнім арештом.

УНІАН