Сьогодні у федеральному окружному суді Сан-Франциско відбудеться засідання в справі екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренко. Про це повідомляє РІА "Новини".

Два місяці назад головуючий на процесі суддя Мартін Дженкінс залишив у силі лише 14 з 29 пунктів обвинувального висновку, винесеного екс-прем'єру в червні минулого року журі присяжних. Адвокати Лазаренко назвали це рішення "величезною перемогою", виразивши впевненість, що їхній підзахисний вийде із суду "вільною людиною".

Однак Марта Борщ, яка очолює обвинувачення, переконана, що на тяжкість вироку остання постанова не відіб'ється, оскільки суддя залишив у силі вісім самих "важких" пунктів, що стосується відмивання грошей. На її думку, підсудний одержить, принаймні, десять років тюремного ув'язнення.

Адвокат екс-прем'єра Деніел Горовіц повідомив, що сьогодні Дженкінс розгляне клопотання про зняття з підсудного обвинувачень, що залишилися в силі, з врахуванням поданих захистом додаткових документальних доказів його невинності.

Нагадаємо, американська прокуратура висувала проти Лазаренко, який очолював український уряд з червня 1996 по липень 1997 року, обвинувачення у вимаганні, шахрайстві, перевезенні вкрадених авуарів і відмиванні в 1994-1999 роках через каліфорнійські банки $114 млн. У результаті останнього рішення судді Дженкінса ця сума тепер знижена до $10 млн.

У очікуванні процесу український екс-прем'єр провів за ґратами в американській в'язниці більш чотирьох років, а в червні 2003 року був випущений на волю під заставу в $65 млн. У даний час він проживає в Сан-Франциско і знаходиться під домашнім арештом.

ЛІГАБізнесІнформ