Розмова з першим заступником керівника Львівського обласного виборчого штабу кандидата в Президенти України Віктора Януковича  Леонідом Мельником.

Леоніде Івановичу, до першого туру президентських виборів залишилось менше місяця. Як Ви розцінюєте перебіг виборчої кампанії на Львівщині загалом? 

Президентська виборча кампанія загалом, і на Львівщині, зокрема, проходить зі всіх сторін досить спокійно. На мою думку, це є свідченням того, що в українському суспільстві досягнуто консенсус щодо засадничих питань існування держави та її розвитку, а відтак немає жорсткого ідеологічного протистояння і конфронтації, які були притаманні суспільству раніше. Сьогодні відбувається боротьба програм кандидатів в президенти, але ніхто не сумнівається в тому, що всі вони відстоюють інтереси української держави та її народу.

Що стосується Львівщини, то виборча кампанія в області відбувається майже без застосування «чорних», брудних технологій. Штаби працюють передусім на позитивний імідж власних кандидатів. Мені особливо приємно відзначити, що наш штаб, напевно, найбільш активний на цьому напрямку.

Що саме Ви робите для формування позитивного іміджу Януковича на Львівщині і з чим, на Вашу думку, пов’язана в’яла і майже віртуальна кампанія штабів інших кандидатів?

Якщо говорити про стратегію виборчої кампанії нашого кандидата  - Віктора Януковича на Львівщині, то перш за все, вона має на меті донести до виборців регіону засадничі положення його передвиборчої програми, її орієнтованість на економічне зростання, соціальні пріоритети, на захист державних та національних інтересів. Задля цього ми проводимо активну агітаційну та пропагандистську роботу і не лише в засобах масової інформації. Зокрема, проводяться зустрічі із виборцями, Львівщину постійно відвідують ключові особи з команди Віктора Януковича, розгорнуто роботу агітаційних пунктів по всіх населених пунктах Львівщини.

Разом з тим нам важливо пояснити людям, що наш кандидат та Партія регіонів здатні запропонувати реальне вирішення проблем саме нашої області та її мешканців. В області відкрито 9 постійно діючих громадських приймалень Віктора Януковича. Наші партійні активісти та юристи проводять регулярні прийоми виборців. От лише минулої п’ятниці народний депутат Петро Писарчук прийняв 72 звернення від мешканців. Повірте, кожна людина, яка звертається до нас, знаходить розуміння та підтримку. Конкретні справи краще агітують за Януковича, ніж будь яка агітаційна продукція. Результати нашої наполегливої праці, яка ведеться не лише в час виборчої кампанії, очевидні. Сьогодні кандидатуру Віктора Януковича на посаду президента підтримує майже 8% виборців Львівщині, що вдвічі перевищує його рейтинги популярності на минулих президентських виборах. За даними соціологічних опитувань, у другому турі за Януковича на Львівщині голосуватимуть понад 18% виборців. Свої голоси нашому кандидату у другому турі готові віддати й ті виборці, які сьогодні підтримують Яценюка, Ющенка і навіть такого популярного в регіоні політика, як Олег Тягнибок.

Хочу зауважити, що в нас дуже злагоджено і потужно працюють штаби як обласні, так і районні. Ми сьогодні йдемо в кожне село, зустрічаємось з людьми і відрадно те, що якщо на минулих виборах люди й чути не хотіли про регіоналів, від нас відвертались, з нами не вітались, то сьогодні ми розгортаємо всю атрибутику ПР, роздаємо засадні програми нашого лідера, газети партійні, люди з зацікавленістю їх беруть і читають, і абсолютно ніяких погроз чи зверхності ми не відчуваємо.

Якщо ж говорити про інших кандидатів у президенти, то не виключено, що вони проводять таку мляву кампанію на Львівщині тому, що їх репрезентантів тут надто добре знають, причому як з доброї, так і з не найкращої сторони. Їм не треба нічого нікому доводити і нічого нового виборцям вони не можуть запропонувати.

Разом з тим інші кандидати в президенти вже відвідали Львівщину, а деякі з них неодноразово, а от візит Віктора Януковича чомусь відкладається? 

Як я розумію, у Вашому запитанні є натяк на Юлію Тимошенко, яка вже декілька разів за час виборчої кампанії відвідала Львівщину. Секрет таких частих її вояжів простий: саме нашу область вона розглядає як базову для своєї перемоги на виборах. І, відповідно, робить все можливе для того, щоб заручитися максимальною підтримкою виборців Львівщини. Разом з тим Тимошенко не вдалося уникнути спокуси використання адмінресурсу у своїй виборчій кампанії. Кожний її візит на Львівщину не лише відбувається у ранзі прем’єр-міністра, а не кандидата в президенти, але й відзначений урочистостями з нагоди відкриття того чи іншого інфраструктурного чи соціального об’єкту, який збудовано чи введено в дію коштом держбюджету, тобто реально – за наші з вами гроші.  

Наш лідер, Віктор Янукович, сподіваюсь вже цього тижня відвідає Львів та Львівщину саме в якості кандидата в президенти. На відміну від прем’єр-міністра він не буде роздавати від себе державні подарунки, а спробує відверто поспілкуватися з львів’янами і особисто переконати їх в своїй правоті.   
    
Чи вдалося Вашому штабу укомплектувати всі виборчі дільниці та комісії своїми представниками, адже раніше, як відомо, на Львівщину Партія регіонів скеровувала своїх представників зі Сходу? 

Наш кандидат та його команда, найбільше поміж інших сьогодні зацікавлені у чесних результатах президентських виборів і недопущенні фальсифікацій на Львівщині. Ми багато зробили для того, щоб укомплектувати повністю всі комісії в області власними представниками, провели цикл навчань з ними, особливо щодо недопущення фальсифікацій. Сподіваюся, що от цей останній досвід їм не знадобиться під час цих виборів.  

Леоніде Івановичу, що для Вас, як для одного із керівників штабу Януковича на Львівщині, виявилося найскладнішим? І, з іншого боку, що нового Ви здобули в цій виборчій кампанії?

Почну з останньої частини Вашого запитання, тобто спочатку про нові здобутки та приємні речі. Вже два місяці я працюю з народним депутатом Петром Писарчуком. Хочу особливо відмітити його надзвичайну працездатність і активність. Навіть молодші за нього і за мене люди не встигають за його кроками. Це людина працездатна і дуже активна. За вісім років депутатської діяльності він надзвичайно виріс у політичному плані і в своїх знаннях, у мудрості, тому встигати за ним нам дуже складно. Але він як флагман, паровоз у всій виборчій кампанії. І оце його натхнення, оптимізм і азарт нам додає віри в перемогу.

Щодо проблем, то найскладніше для мене питання – це підбір кадрів. Багато гідних людей сьогодні висловлюють бажання працювати в лавах Партії регіонів, але це  - нові в політиці люди, які не мають достатнього політичного та партійного досвіду, і, на жаль, досвіду агітаційної роботи. Однак, як відомо, довід – справа часу, а майбутнє в нашій партії однозначно є.       

Ви сподіваєтеся на успіх на місцевих виборах 2010 року? 

Так, команда Януковича обов’язково матиме своє представництво в обласній раді та міських радах на Львівщині. Це для нас принципово і важливо для самої громади, значна частина представників якої зараз позбавлена голосу у найвищому представницькому органі регіону.