Журналіст і колишній нардеп Сергій Лещенко готовий свідчити перед Конгресом США про спроби адвоката президента США Дональда Трампа Руді Джуліані втрутитися в українську політику і втягнути нову владу в вибори президента США.

Про це він повідомив у The Washington Post.

“Тиражуючи неправду, Джуліані не лише обманює американських громадян. Він не лише втручається в українську політику, розвішуючи ярлики на депутатів парламенту і чиновників адміністрації президента. Він намагається втягнути нового президента України в американські вибори, що абсолютно неприпустимо.

Мені відомо, що лідери трьох комітетів Конгресу запросили у Білого дому та Державного департаменту всю переписку, яка стосується фігурантів цієї історії, включаючи мене. Як людина, яка бачила багато подій зблизька, я висловлюю готовність давати свідчення Конгресу США про те, що відбувається останні півроку в сірій зоні україно-американських відносин” – розповів Лещенко.

Лещенко звинувачує Джуліані у брехні на рахунок того, що він свого часу оприлюднив “чорну бухгалтерію” Партії регіонів з метою допомогти американським демократам на виборах 2016 року.

Журналіст підкреслив, що керувався мотивами справедливості, публікуючи інформацію про платежі, які Пол Манафорт отримував від Партії регіонів.

“Ані Хілларі Клінтон, ані Джо Байден, ані Джон Подеста, ані Джордж Сорос не просили мене оприлюднити ці файли”.

“Я й гадки не мав, що через два з половиною роки викриття Манафорта буде цинічно використовуватися вже на виборах у США в 2020 році. Сценарій Руді Джуліані, який став рупором цієї кампанії, не тільки реабілітує засудженого в США злочинця Манафорта, а й підриває відносини США з Україною, яка самотужки протистоїть російській агресії вже більше п’яти років” – додав Лещенко.

Екс-депутат також звинувачує Джуліані в дезінформації та маніпуляції фактами. За його словами, слова Джуліані про те, що Лещенко є ворогом Трампа коштували йому посади у “Слузі народу”.

“Це обвинувачення здійснило руйнівний вплив на мою політичну кар’єру. Я допомагав команді Зеленського з січня, але тепер наклеп Джуліані коштував мені посади в новій адміністрації. Щоб не створювати проблем Зеленському, я зняв свою кандидатуру з розгляду”, – написав Лещенко.

Нагадаємо, Лещенко довів правдивість “чорної бухгалтерії” Партії Регіонів.