Трудовий колектив Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки заявляє про повний провал "кампанії неправди і наклепу, створеної навколо театру і його керівника Михайла Рєзніковича", а також сподівається на припинення "шельмування і знищення театру". Про це заявило керівництво театру на прес-конференції в четвер.

У заяві керівництва, зокрема, сказано: "Сьогодні ми з повним правом можемо стверджувати, що Міністерство культури і туризму відносно театру та його керівника Рєзніковича користувалося явно недостовірною інформацією: ніяких фінансових і господарських порушень у діяльності театру немає". Це підтверджено результатами перевірки фінансово-господарської діяльності театру, що закінчилася вчора. ГоловКРУ, податкова інспекція Шевченківського району і Голосіївський райсуд установили, що всі претензії прокуратури, висунуті театру, безпідставні і серйозних порушень в господарській і фінансовій діяльності театру немає. Висновки перевіряючих органів свідчать про те, що діяльність керівництва театру жодних збитків державі не завдавало. Це стосується орендної плати за житлове приміщення гуртожитку театру, частина якого була здана в оренду в 2001 році, тому що "театрові потрібні були гроші", а також реконструкції фойє партеру з прибудовою додаткового приміщення. Дії дирекції перевіряючими органами у цих випадках визнані законними.

"Ми не завдавали збитків державі в мільйон гривень", - заявляє керівництво театру. "Ми навпаки - збільшили доход театру – з 900 тисяч до мільйона", - заявило керівництво.

Варто відзначити, що сам Рєзнікович на прес-конференцію не з’явився, нібито через перегляд репетицій нових постановок. Журналістів поінформували, що Рєзнікович "має перевірити кілька постановок на предмет їхньої доцільності", оскільки фінансова діяльність театру залишає бажати кращого. Також журналістам повідомили, що за участі Рєзніковича буде проведена підсумкова прес-конференція.

За словами керівництва театру Рєзнікович на сьогодні виконує обов’язки гендиректора театру і є його художнім керівником.

Засідання Апеляційного суду з приводу скасування указу Мінкультури про звільнення Рєзніковича перенесено на 11 серпня.

Нагадаємо, що раніше Печерський районний суд Києва задовольнив позов Рєзніковича і заборонив Мінкультури і туризму звільняти його з посади. Мінкультури оскаржило в Апеляційному суді Києва це рішення.

Рєзнікович був звільнений наказом Мінкультури, у якому звільнення обґрунтовувалось порушенням директором трудової дисципліни і перевищенням повноважень при укладенні договорів оренди театрального гуртожитку.

Частина акторів і працівників театру вважають звільнення Рєзніковича незаконним і необґрунтованим.

proUA