За словами співробітників Європейського космічного агентства, нові супутники, які вони використовують, показали, що 900 куб. км льоду зникли протягом останнього року – це на 50% більше за поточні оцінки екологів. Якщо ці дані правильні, у всьому регіоні в кінцевому рахунку може розтанути лід, що, в свою чергу, спровокує «золоту лихоманку» – запеклу боротьбу за рибу і нафту.

«Попередній аналіз отриманих даних показує, що річна швидкість танення морського льоду в Арктиці значно вища, ніж ми припускали раніше», – цитує Daily Mail доктора Сеймура Лаксоно.

Для вивчення товщини льоду в 2010 р. фахівці запустили супутник CryoSat-2 і направили в регіон підводні човни. До слова, раніше більшість досліджень зосереджувалися на поверхневому вивченні льодового покриття. Ці методи в сукупності представили нову картину змін обсягів льоду з 2004 року.

Дослідження показало, що товщина морського льоду зменшується разом з його площею. Взимку 2004 р. його обсяг у центральній Арктиці становив приблизно 17 тис. куб. км, а в цьому році він складає близько 14 тис. куб. кілометрів.

Джерело: utro.ru