Голова німецької вільної демократичної партії (ВДП) Крістіан Лінднер заявив, що альтернативи санкціям щодо Росії не бачить.

Про це повідомляє видання DW.

"Якщо санкції не дають ефекту, то можна думати лише про те, щоб їх посилити", — сказав Лінднер в інтерв'ю DW у понеділок, 4 лютого.

Та водночас він заявив, що тісніша співпраця з Росією, для прикладу в торгівлі, була б вигідною для обох країн. Лінднер виступає за діалог із Росією й її повернення до "Великої вісімки" та наголошує, що санкції можуть бути зняті поступово, але лише як підсумок співпраці та діалогу.

Крістіан Лінднер також наголосив на своїй раніше проголошеній позиції щодо анексованого Росією Криму та заявив, що щоб розрядити ситуацію, потрібно розглядати Крим як "довготермінове тимчасове рішення". Політик пропонує залишити вирішення найскладнішого питання на кінець перемовин, при цьому наголосивши, що анексія Криму є незаконною.

Відповідаючи на запитання про припинення Договору щодо ліквідації ракет середньої та меншої дальності (ДРСМДЛ), Лінднер зазначив,що його партія виступає проти нарощування озброєнь.

Він пояснив, що країни НАТО можуть урівноважити ситуацію як розміщенням ядерної зброї, так і іншими засобами.

"2019-го це треба вирішуватися не так, як у 1980-ті", — зауважив Крістіан Лінднер.

Також лідер німецьких лібералів підтримав ідею договору за участі кількох сторін і висунув пропозицію канцлеру Ангелі Меркель сприяти відповідним дипломатичним контактам між Росією та США, а також Китаєм і Пакистаном.