Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз підтримає в другому турі президентських виборів Віктора Ющенка.
Про це заявив сьогодні кандидат в президенти Віктор Ющенко, виступаючи на мітингу в Києві, який транслювався також у Львові на екрані біля пам’ятника Тарасу Шевченку.
„Годину назад я як кандидат в президенти підписав угоду з Олександром Морозом. Цей документ засвідчує, що Соціалістична партія України підтримує в другому турі Ющенка Віктора Андрійовича”, — сказав він.
„Не важливо якого кольору, під яким прапором сьогодні стоїть українська громада, бо ми добре знаємо, що сьогодні проблема України не в стосунках між лівими і правими, між аграріями, християнами, демократами, народниками. Не в цьому протиріччя. На мій погляд Україна неділима, але якщо вона й ділиться то вона лише ділиться на одне — з одної сторони бандити, з другої сторони чесний люд”, — наголосив Віктор Ющенко.
Сьогодні відбулося засідання політради СПУ з питання підтримки кандидата в президенти у другому турі. Напередодні, у п'ятницю політвиконком СПУ схвалив угоду про підтримку Ющенка у другому турі президентських виборів, однак остаточне рішення про його підписання мала ухвалити політрада. У підготовленій угоді зазначені умови соціалістів по підтримці Ющенка.
В документі відзначається, що сторони домовилися про ухвалення до 1 січня 2005 року законопроекту про внесення змін до Конституції України (4180) і вступ його в силу не пізніше 1 січня 2006 року. Віктор Ющенко і лідер БЮТ Юлія Тимошенко відповідно до документа зобов'язуються забезпечити активну участь цих фракцій у конституційному процесі.
Відповідно до угоди, новообраний президент бере зобов'язання по негайному введенню заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення, по скасуванню актів приватизації об'єктів стратегічного значення. Крім того, після перемоги Ющенко на виборах має бути негайно ухвалено рішення про вивід миротворчого контингенту з Іраку.