«Цей саміт проходить у важливий момент у наших взаєминах. Зараз існує історична можливість зробити прорив у відносинах ЄС і України через можливість підписання у листопаді угоди про асоціацію з поглибленою і всеосяжною зоною вільної торгівлі», - заявив Президент Ради ЄС Герман ван Ромпей.

За його словами, можливість підписання договору залежить від виконання Україною трьох умов ЄС, які стосуються ліквідації недоліків виборів і вибіркового правосуддя, а також прогресу в реформах.

Ван Ромпей також зазначив, що основна частина саміту буде присвячена визначенню необхідних кроків для створення політичних обставин для підписання документу.

У свою чергу президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу зазначив, що Україна є важливим партнером ЄС.

«Основа для подальшого розвитку наших відносин - угода про асоціацію і зону вільної торгівлі - перед нами, а кроки і критерії для її підписання чітко визначені», - заявив він, і додав, що сторони мають намір використовувати саміт для відновлення спільних зобов’язань щодо цього питання.

Нагадаємо, 25 лютого в Брюсселі відбудеться саміт Україна-ЄС. Лідером делегації України буде Президент Віктор Янукович, Євросоюз представлятимуть ван Ромпей і Баррозу.

Джерело: Кореспондент