Про це у розмовній студії «Правди. Наживо» говорили із заступником головного лікаря 4-ї міської лікарні Іриною Цегелик.

«Міністерство відмінило ці талони, але ми ж розуміємо, що реформа не робиться в один день, місяць чи рік. Талони не можна одразу відмінити, оскільки не всі заклади мають електронну реєстратуру, а реєстрація на прийом до лікаря – повинна бути. Тому що, якщо час розрахований на 20 людей, то ні 30, ні 40 лікар прийняти не зможе», - зазначила вона.

Саме тому, на переконання лікаря, ці талони ще певний час будуть існувати. Втім, виконуватимуть уже не статистичну функцію, а лише слугуватимуть інструментом регулювання черг. Живі черги ж залишаться лише для тих людей, у котрих гострий клінічний стан чи певні пільги.

«Ви обираєте свого сімейного лікаря, він обмінюється з вами телефонами. І якщо є гострий стан, то ви домовляєтесь із ним – чи лікар приходить до вас, чи ви – до нього», - додала Ірина Цегелик.

За її словами, хоч з 1 квітня і планується підписання декларацій із сімейними лікарями, але наразі немає затвердженої форми та порядку надання медичної допомоги: «Якщо це все буде, то перше, з чого повинен почати пацієнт, це обрати свого сімейного лікаря. Він відтепер кожен візит буде реєструвати тільки в одному журналі реєстрації хворих. Тобто, оцей наказ дає спрощення в роботі лікаря».

Також медкартка тепер буде не потрібна для дитини для надходження в школу або дитячий сад. Не буде і «медичної картки студента» - тільки загальна амбулаторна картка.

Більше – у відео. Прямий ефір «Правди. Наживо» дивіться щобудня о 19.00 на телеканалі НТА.