Як повідомляє Держприкордонслужба України, він був проведений в рамках Меморандуму про співробітництво між прикордонним відомством та Громадською організацією «Захист Патріотів».

Навчання медичного персоналу організували представники «Захисту Патріотів». Воно було направлене на підвищення кваліфікації й навичок лікарів прикордонного відомства і Національної гвардії України необхідних для роботи з травмою. П’ятиденна інтенсивна програма складалася з семінарів, практичних станцій та симуляцій у реальному часі.

Кошти на проведення 4 таких курсів в Україні виділив Уряд Канади через канадсько-­українську фундацію. Світовим стандартам роботи з травмою лікарі Державної прикордонної служби України та Національної гвардії України навчалися з 4 по 8 березня 2016 року, а до цього навчання вже пройшли лікарі МВС, СБУ та Міністерства оборони.

Сьогодні відбулася фінальна симуляція курсу. 25 курсантів, а це переважно лікарі за спеціальностями хірург, анестезіолог та травматолог, надавали першу допомогу «пораненим» з різними видами травм. Серед акторів, які грали постраждалих, також були ветерани АТО. Серед інструкторів – кваліфіковані лікарі з України, а також їхні іноземні колеги, парамедики з багаторічним досвідом роботи з травмою та інструкторської діяльності. Частина інструкторів раніше були військовими в США та Великобританії​ і проходили службу в гарячих точках.

У рамках співпраці Громадська організація «Захист Патріотів» протягом 2014-2016 років по програмі «Допомога під вогнем» допомогла Держприкордонслужбі в медичній підготовці більше 2,2 тисяч прикордонників. Крім того, вона передала в прикордонні підрозділи, перш за все, які перебували в районі проведення АТО, понад 1400 медичних аптечок стандарту НАТО.