Здійснив передачу обладнання і спеціалізованих автомобілів для надання медичної допомоги народний депутат України від БЮТ, голова Львівської обласної організації партії „ВО Батьківщина” Іван Денькович. Спершу медичне обладнання ізраїльського виробництва і автомобілі отримали у місті Рудки Старосамбірського району, відтак сертифікати на отримання спецавтомобілів  і обладнання отримали Старосамбірська та Турківська центральні районні лікарні.

Для лікарів вручення нового апарату штучної вентиляції легень стало справжнім подарунком. Для прикладу, у Турківській лікарні до цього часу користувалися єдиним апаратом двадцятип’ятилітньої давності.

«Чекали ми на цей апарат дуже довго, – розповідає головний лікар Рудківської районної лікарні Оксана Гнип. – Той апарат, який ми маємо, служить уже 25 років. Але завдяки тому, що медперсонал бережно ставиться до нього, він і дотепер у справному стані. Однак, зважаючи на епідемію грипу, перша хвиля якої була і, можливо, буде ще й друга-третя хвиля, новий апарат для вентиляції легенів нам дуже потрібний. Він дає можливість нашим хворим вижити, перенісши ускладнення, зокрема й від пневмонії».

Реаніматолог Михайло Шпенюк додає, що під час першої хвилі епідемії грипу нерідко виникали ситуації, коли лікарям треба було зробити нелегкий вибір, кого саме з хворих підключати до апарату.

«У нас є різні відділи – акушерство, гінекологія та хірургія і інколи було проблемно вирішувати, кого першого з важкохворих підключити, – каже Михайло Шпенюк. – Такі накладки, хоча й не кожен день, але траплялися дуже часто. І чим більше ми таких апаратів матимемо, тим більш кваліфіковану допомогу ми зможемо надавати».

Як також розповів Михайло Шпенюк, ще одну гостру проблему вдалося вирішити –транспортування до лікарні важкохворих із навколишніх сіл.

Загалом, у рамках програми модернізації мережі закладів охорони здоров’я, сільських лікарських амбулаторій сімейної медицини для Львівської області Кабінет міністрів України виділив 17 апаратів штучної вентиляції легень та 30 автомашин «швидкої допомоги».