Після огляду будівель заступник голови ГО «Громада та ініціатива» Віталій Горбатенко зазначив, що приміщення, а особливо земельні ділянки, на яких вони розташовані, комерційно привабливі, але чи виграє від продажу громада – сумнівно.

«Вважаю, що тут є певні приховані моменти, можливо, пов’язані з політичною корупцією. Бо насправді приміщення, а особливо земельні ділянки під ними, є дуже комерційно привабливими, і ми сьогодні це побачили. Правда, нам не надали інформації, скільки коштів було виділено на кожен з об’єктів (скажімо, на їхній ремонт) за останні, скажімо, 10 років. Не зрозуміло, скільки витрачено з бюджету і скільки надійде до бюджету у разі приватизації», - зауважив Віталій Горбатенко.

Як зауважив голова фракції ВО «Свобода» у Львівській обласній раді Олег Панькевич, перед тим, як розглядати на сесії питання про реорганізацію фтизіатричної служби, а отже – про відчуження майна, фракція націоналістів запропонувала оглянути приміщення фтизіатричної служби, що по вул. Лемківській, 24, вул. Личаківській, 233, вул. Устияновича, 14 у місті Львові.

«Наша позиція категорична: не можна голосувати за відчуження цих об’єктів та фактично виставляти їх на продаж. Вважаємо, що майно, яке належить громаді, має, якщо це доцільно, залишатися в управлінні громади. Я звернувся до голови ЛОДА з листом, щоб департамент охорони здоров’я обґрунтував свою відмову від  цих приміщень, а департаменти освіти, культури, соцзахисту запропонували, як можна використати ці будинки. Майно фактично у центрі міста є дуже дороге, навіть важко сказати, скільки воно може коштувати. Шляхом різних схем його можуть продати за заниженими цінами, і, відповідно, бюджет не надто поповниться, і громада назавжди втратить майно», - зазначив Олег Панькевич.

Зауважимо, що під час огляду будівель з’ясувалося, що приміщення по вул. Устияновича, 14 є власністю Львівської міської ради, і з цього приводу Львівська міська рада звернулася з позовом до суду.  

«Вголос»