Комісія Міждержавного авіаційного комітету (МАК) дійшла висновку, що безпосередньою причиною катастрофи стали дії екіпажу, який не захотів вести літак на запасний аеродром. Крім того, з'ясувалося, що аж до моменту зіткнення із землею у кабіні пілотів був присутній головнокомандувач ВПС Польщі Анджей Бласік. На думку комісії, на льотчиків чинився потужний психологічний тиск, протистояти якому вони не змогли.

Гучною стала і новина про те, що в крові Бласіка було виявлено 0,6 проміле алкоголю.

"За результатами судово-медичної експертизи в крові головнокомандувача ВПС виявлено етиловий алкоголь концентрації 0,6 проміле", - повідомила глава МАК Тетяна Анодіна.

Вона наголосила, що присутність генерала у кабіні пілотів та очікувана реакція "головного пасажира" (президента Леха Качинського) психологічно тиснули на екіпаж. На думку комісії, саме це вплинуло на прийняття рішення про продовження посадки в будь-яких умовах.

"І саме, хочу підкреслити, у небезпечних умовах для посадки, умовах невиправданого ризику", - додала Анодіна.

Нагадаємо, Ту-154 з офіційною польською делегацією, яка прямувала до Катині, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Літак сідав в умовах сильного туману і зачепився за дерева. Всі 96 людей, які були на борту, загинули, у тому числі президент Польщі Лех Качинський з дружиною.