Прогноз погоди в Україні стрімко змінюється.

Про це у коментарі “Обозреватель” розказала докторка фізико-математичних наук у сфері метеорології Національної академії наук України, професорка Вазіра Мартазінова.

“Травень, червень, липень зараз ідуть нетрадиційно. Цього року в перші дні липня була сильна спека з температурою по Києву від +28-30 і вище, проте до 8 числа вона різко знизилася вдень до 21 градуса. Перепад за добу склав майже 11 градусів униз. Люди, які страждають на серцево-судинні захворювання, це дуже відчули.

Через дві доби температура вдень знову підвищилася до 32 тепла, а вже до вечора від жаркого спекотного дня не залишилося і сліду. Знову сталося вторгнення холодного повітря на територію України з температурою вдень приблизно 14 градусів на наступний день. За короткий проміжок часу перепад склав приблизно 15-18 градусів”, – пояснила синоптик.

“Такий докладний опис я наводжу для того, щоб показати дійсність сучасних погодних умов. Такі різкі зміни в межах одного-двох днів відзначаються не лише влітку, а й практично в усі місяці сезонів. Температури стали нестійкими настільки, що в весняних процесах ви побачите літні, а в літніх – осінні та весняні.

Така мінливість температурного режиму – це наш сучасний клімат. До того ж з’явилися пилові бурі, сильні зливи, шквальні вітри. Кожне явище саме по собі не існує, залежить від нової атмосферної циркуляції, яка стала різко меридіональною. Тобто перехід повітря з півдня на північ до полюса і з півночі від полюса на південь вузькими меридіональними смугами. Саме атмосферна циркуляція відповідає за всі погодні умови як у кліматичному режимі, так і в погодному.

Десь із початку нашого століття вона почала змінюватися і буде продовжувати це робити надалі. З’явилися дуже спекотні дні, набагато спекотніші, ніж були в кінці століття. Прийшли зливи, яких ніколи не було, і вони будуть, так само як і пилові бурі. Такий загрозливий комплекс погодних умов у попередні роки проявлявся рідко. Раніше такого не було, цей процес – нововведення. 2020-й рік, як ніякий із попередніх, показує, що атмосферна циркуляція змінюється і веде до складних погодних умов”, – додала вона.