Як повідомляє korrespondent.net, Міністерство культури і туризму ініціює збільшення вартості ліцензії на ведення туристичної діяльності. Про це заявив міністр культури і туризму Василь Вовкун .

"Ми ліцензію по туризму видаємо за 320 гривень. Такої країни вже немає, яка б за такі гроші видавали ліцензію, тому ми запропонували збільшити саму ставку. Спочатку ми думали хоча би до 1 500 гривень", - сказав він.

При цьому, як повідомив міністра, за результатами обговорень, передбачувана сума збільшення вартості ліцензії знизилася до 1 тис. гривень. Вовкун повідомив, що міністерство розраховує на відрахування певного відсотка з реалізації ліцензій до спеціального фонду, засоби з якого прямуватимуть на розвиток туризму. "Ми зараз пропонуємо, щоб відсоток йшов в спецфонд і щоб з цього спецфонду ці гроші йшли на розвиток туризму", - заявив міністр.

При цьому він не уточнив, який саме відсоток з реалізації ліцензій планується направляти в спецфонд. Вовкун відзначив, що можливе також перерахування частини коштів з вказаного фонду до державного бюджету за умови, що сума, яка залишилася, прямуватиме на розвиток туризму, оскільки ця галузь гостро потребує додаткового фінансування.

Як повідомлялося, українські туроператори прогнозують в 2009 році зниження потоків виїзного туризму з України на 30-45% в порівнянні з попереднім періодом. На думку учасників ринку, цього року в Україні активніше розвиватиметься в'їзний туризм.