Про це він заявив в інтерв'ю PAP.

Варуфакіс підкреслив, що для цієї мети, одразу після виборів новий грецький уряд виступить з ініціативою проведення міжнародної конференції на зразок тої, що пройшла 1953 року в Лондоні. Тоді Сполучені Штати разом з іншими кредиторами вирішили списати значну частину боргів ФРН, що стало стимулом економічного зростання Західної Німеччини.

«У 1953 році Сполучені Штати переконали в Європу полегшити борговий тягар ФРН, що стало початком будівництва демократичної Німеччини. Ми пропонуємо всьому ЄС таку ж дорогу, яку запропонували США в 1953», – сказав Варуфакіс.

«Я впевнений, що ми переконаємо ЄС включно з Німеччиною, що списання значної частини боргу Греції є можливим і залежить насамперед від політичної волі країн ЄС. Чи є у них політична воля – це ще належить побачити», – заявив Варуфакіс.

Він зазначив, що Німеччина добре пам'ятає яким великим стимулом для її економіки було прощення частини боргу, і не повинна стояти на шляху реалізації цього плану.

Зараз борг країни становить 321,7 млрд євро, з яких 240 мільярдів становить фінансова допомога, яка була виділена Афінам.