Лівійські сили безпеки заарештували двох чоловіків, звинувачених у роботі на російській «фабриці тролів». Вони мали впливати на вибори в африканських країнах, повідомляє агентство Bloomberg.

Зібрані матеріали вказують, що чоловіки були залучені до «забезпечення зустрічі» з Саїфом аль-Ісламом аль-Каддафі, сином-втікачем колишнього лівійського диктатора і потенційним кандидатом у президенти, який користується підтримкою деяких московських чиновників.

Міністерство закордонних справ Росії повідомило, що йому відомі доповіді з цього питання і докладаються зусилля задля їх перевірки. «Ми не отримали офіційного повідомлення від лівійської сторони в цьому питанні», – повідомила в заяві прес-служба МЗС РФ.

Знайдені у підозрюваних ноутбуки та карти пам’яті показали, що вони працювали на російській «фабриці тролів», яка «спеціалізується у впливанні на вибори, що мають відбутися в ряді африканських країн», включно з Лівією.

«Росія намагається збільшити свій вплив по всій Африці, намагаючись зіграти свою гру. Ця гра дуже різноманітна, вона варіюється від країни до країни», – заявив старший аналітик Московського центру Карнегі Carnegie Олександр Баунов.

Як зазначає агентство, син Каддафі залишається розшукуваним Міжнародним кримінальним судом у Гаазі за злочини проти людяності, пов’язані з жорстоким придушенням демонстрації проти панування його батька, і незрозуміло, чи буде він мати право балотуватися на пост президента, враховуючи неоднозначність його правового статусу.