За даними джерел видання, всього Лівія відправила понад 400 тонн вантажу: ракети типу «земля-повітря», ручні протитанкові гранатомети, гуманітарну допомогу та ліки.

«Ці речі можуть змінити хід подій, якщо їх правильно використовувати», – заявив The Times член Сирійської вільної армії Абу Мухаммед. Він же назвав цю партію зброї найбільшої за весь час сирійського конфлікту.

Кореспонденти видання побачили саме судно – «Інтісаар» – в турецькому порту Іскендерун. Капітаном судна є лівієць з Бенгазі Омар Мусаеб, співчуваючий супротивникам Башара Асада. За кілька тижнів портова влада підписала папери, необхідні для продовження шляху.

При цьому Мусаеб і його підлеглі зазначили, що в Туреччині різні угруповання, в тому числі «Брати-мусульмани», намагалися заволодіти вантажем.

У підсумку в Сирію відправиться більше 80% вантажу. Мусаеб разом з кількома лівійцями вирішили супроводжувати судно до пункту призначення, щоб простежити за розподілом вантажу.

Мусаеб вирішив не розповідати журналістам про те, що саме перевозить «Інтісаар», заявивши, що він може говорити лише про ліки та гуманітарну допомогу.

«Наше судно перевозить терміновий вантаж, необхідний сирійському народові для того, щоб досягти успіху у своїй революції», – сказав капітан.

У Лівії після повалення Муаммара Каддафі зникла велика кількість зброї. Офіційні особи визнали, що зникло більше п'яти тисяч ракет «земля-повітря».

Лівія і раніше намагалася відправити зброю до Сирії, проте ці спроби припинялися. Так, в кінці квітня цього року ліванська влада зупинила в районі Тріполі судно з важкою зброєю, призначеною сирійцям.

Нагадаємо, що конфлікт у Сирії триває з березня минулого року.

Джерело: lenta.ru