Члени Львівської міської організації Української народної партії вважають, що адміністративно-територіальну реформу в Україні реально провести до 2008 року. Про це заявив голова ЛМО УНП Юрій Кужелюк під час прес-конференції у Львові сьогодні. 

Член міського проводу УНП Володимир Гірняк наголосив на тому, що реформу необхідно проводити грамотно та не поспішаючи. Володимир Гірняк зазначив, що адміністративно-територіальна реформа є потрібна, тому що на сьогоднішній день громадяни України продовжують жити за територіальним поділом 1937 року, а мешканці Західної України - 1945 року. "Над реформою треба працювати, але не проводити її дуже швидко", - додав Володимир Гірняк.

За словами Володимир Гірняка в рамках проведення адміністративно-територіальної реформи необхідно провести зміни загальнодержавного законодавства (внести зміни до понад як 160 законів), внести зміни у закон "Про місцеве самоврядування". Він наголосив на тому, що більше влади необхідно надати органам місцевого самоврядування, вирішити ряд процедурних питань, провести укрупнення громад, завдяки чому можна буде більш ефективно розпоряджатись їх майном. Так, на сьогоднішній день на Львівщині існує 709 рад, з яких тільки 2 (Львівська та Трускавецька) є прибутковими.

Також, на думку Володимира Гірняка, необхідно "навести порядок з корпоративними правами", тобто створити спостережні ради, які будуть впливати на політику комунальних підприємств. Адже зараз у Львові є близько 140 комунальних підприємств, з яких 1-2 - прибуткові, - сказав він.

За словами Юрія Кужелюка, до таких висновків члени міської організації УНП прийшли, провівши 24 громадські обговорення у районах області, 4 круглі столи на тему проведення адміністративно-територіальної реформи. Участь у громадських обговореннях у різних районах Львівської області брали від 40 до 350 осіб.