Як інформує прес-центр СБ України, встановлено, що один з членів диверсійної групи зізнався, що за завданням «розвідки» терористів, вербував громадян для організації та вчинення диверсій і терактів на території Харківщини. Разом зі своїми спільниками він розробляв план збройного нападу на ізюмський блокпост, зокрема на українських військових.

Паралельно диверсійна група відпрацьовувала ще одне завдання терористів – підрив залізничного мосту поблизу Ізюма, який використовують для транспортування вантажів до району антитерористичної операції.

18 березня СБУ затримала диверсанта на гарячому під час мінування мосту – залізничного полотна та підпор споруд. У зловмисника оперативники вилучили чотири вибухові пристрої, які він мав привести в дію дистанційно за допомогою мобільного телефону.

За цим фактом слідчі управління СБУ в Харківській області розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 15, ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України.

Крім того, затриманий зізнався в підпалі наприкінці січня цього року адміністративної будівлі міжрайонної прокуратури в м. Ізюм. Це також було однією зі злочинних вказівок терористів «ЛНР».