Як інформує прес-служба ЛОДА, мова йде про музеї, підпорядковані Міністерству культури України.

Чиновники нагадали, що витрати на охорону музеїв відносяться до переліку захищених статей видатків загального фонду бюджету. Але через відсутність фінансування з державної казни протягом останніх років музеї платять, наприклад, за свою охорону, зі своїх власних доходів.

Зокрема, Львівська національна галерея мистецтв імені Бориса Возницького у 2013 році оплатила 3 млн. 800 тис. грн. за послуги охорони за рахунок коштів, отриманих  від надання платних послуг.

У Львівській ОДА наголошують, що ці кошти потрібні музеям для проведення першочергових робіт з реконструкції та реставрації історичних будівель.

«Просимо Вас у 2014 році вирішити питання забезпечення коштами видатків, необхідних для оплати за спожиті комунальні послуги та енергоносії та забезпечення належної охорони музейних об`єктів загальнодержавного значення, що знаходяться на території Львівської області», – зазначено у листі.

Додамо, у фондах Львівської національної галереї мистецтв налічується понад 62 тисячі творів світового та національного мистецтва від античних часів до наших днів.

До складу галереї входять 16 музейних комплексів, у тому числі музей «Львівська барокова скульптура XVІІІ ст. творчість І.Г. Пінзеля», музей-заповідник «Олеський замок», музей-заповідник «Золочівський замок» та музей-заповідник «Підгорецький замок».