Про це повідомила Австралійська служба безпечного морського судноплавства (AMSA), що координує рятувальну операцію.

«Погодні умови роблять продовження операції небезпечними, він (криголам) повернувся на чисту воду», – сказала представник AMSA Ліза Мартін.

Криголам Aurora Australis підійшов до «Шокальського» на відстані близько 10 морських миль. Проте потім через погану видимість був змушений повернутися на чисту воду.

Раніше до корабля намагався підплисти китайським криголам «Суелун» («Шніговий дракон»), але застряг він у льодах на відстані прямої видимості від «Шокальського».

Якщо ж австралійському Aurora Australis так і не вдасться пройти, людей із «Шокальського» зможуть евакуювати гелікоптером, що знаходиться на борту китайського криголама. Наразі ж гелікоптер не може здійснювати польоти через погані погодні умови.

«Ми не можемо використати гелікоптер за таких умов. По-суті немає нічого, що ми могли б зробити в цей період часу», – відзначила Мартін.

Нагадаємо, «Академік Шокальський» вийшов із Нової Зеландії 28 листопада в приватну експедицію на честь столітнього ювілею подорожі австралійського дослідника Дугласа Моусона, та застряг у льодах 24 грудня на відстані 100 морських миль на схід від французької антарктичної станції Dumont D'Urville і приблизно 1 500 морських миль на південь від Тасманії. На борту судна знаходяться 74 людини, серед яких учених, туристів і російських моряків.

Джерело: Укрінформ