У п'ятницю, 8 січня, у перший день повного локдауну на Різдвяному ярмарку в центрі Львова зібралися тисячі людей.

Відео з місця події на своїй сторінці у соцмережі Facebook виклав польський активіст Томаш Баарт.

"Багато Святих Миколаїв, до яких можна притулитися і сфотографуватися. Львів запрошує всіх туристів. Так, власне, виглядає другий день Різдва у Львові і перший день українського національного карантину...", - коментує Баарт за кадром.

Локдаун у Львові - На ярмарку соратника Садового зібралися тисячі людей - новини Львів

На ролику зафіксовано натовп людей, який тягнеться від Оперного театру, повз головну ялинку і ярмарок в напрямку до пам'ятника Тарасові Шевченку.

Люди купчаться на лавочках з їжею у руках, фотографуються біля ялинки і топчуться біля будиночків, в яких продають смаколики. Серед натовпу видно багато дітей.

Читайте також: "Шкарпетки у супермаркетах поза законом": у мережі шоковані першим днем локдауну в Україні (фото)

Абсолютна більшість відпочиває без захисних масок і не дотримується соціальної дистанції.

Користувачі мережі таку ситуацію розкритикували:

Як відомо, організатором щорічного Різдвяного ярмарку у Львові є одна і та ж компанія - ТзОВ "Львівські ярмарки". За даними системи YouControl, одним із власників цієї компанії є Ігор Фіняк - кандидат у депутати Львівської міської ради від партії "Самопоміч".

Власник ТзОВ "Львівські ярмарки" Ігор Фіняк. Сторінка бізнесмена на сайті партії "Самопоміч":

Раніше депутати неодноразово звертали увагу на сумнівні умови проведення конкурсу на організацію ярмарків у Львові, які постійно виграє одна і та ж фірма, наближена до Садового. Від міського голови та чиновників вимагали звіту щодо цих заходів, а також коштів, які надходять в міську казну завдяки їхній діяльності. Однак, цю інформацію так і не було оголошено.

У грудні 2018 року на цьому ярмарку через порушення правил безпеки стався вибух і масштабна пожежа. Постраждали люди, декілька відвідувачів потрапили до реанімації. Невдовзі один із постраждалих помер.