Львівська обласна організація партії Християнсько-Демократичний Союз скерувала запит голові Львівської ОДА Петру Олійнику щодо використання службового автотранспорту. Про це „Вголос” повідомила прес-служба ЛОО ХДС.
У зверненні ЛОО ХДС стверджується, що ряд службових автомобілів ("Шкода-Супер Б", "Шкода-Октавія", "Деу Леганза й можливо інші), закріплених за посадовими особами Львівської облдержадміністрації, належать комерційним структурам.
"Зрозуміло, що в минулому влада в добровільно-примусовому порядку "рекомендувала" приватним та акціонерним структурам передавати автомобілі для обслуговування керівництва облдержадміністрації. Але сьогодні подібна практика, особливо в світлі антикорупційних заяв Глави держави, виглядає, м’яко кажучи, не зовсім чесною і законною. Незрозуміло, чому досі нове керівництво облдержадміністрації не відмовилось від порочної практики використання іномарок приватних структур. Тим більше, що кількість заступників голови облдержадміністрації було Вами зменшено до чотирьох (з дев’яти) і відповідно зникла потреба у використанні престижних і дорогих в обслуговуванні автомобілів", — зазначають християнські демократи у листі.
У зверненні ХДС наголошується, що відповідно до ст. 3 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" одними із найважливіших принципів діяльності місцевих держадміністрацій є дотримання засад верховенства права, законності та гласності. Також у ст. 47 згаданого закону наголошується, що "фінансове забезпечення місцевих державних адміністрацій здійснюється за рахунок Держбюджету". Крім цього, у ст. 2 Закону України "Про джерела фінансування органів державної влади" говориться, що "органи державної влади здійснюють свою діяльність виключно за рахунок бюджетного фінансування".
ЛОО ХДС також нагадала голові ОДА, що Президент України В.Ющенко одним із основних завдань своєї діяльності визначив боротьбу із корупцією.
У зв‘язку із цим ХДС просить облдержадміністрацію відповісти на запитання: скільки автомобілів і яких марок обслуговує керівництво Львівської облдержадміністрації; які автомобілі, що обслуговують облдержадміністрацію, перебувають в оренді у комерційних структур; на яких умовах відбувається оренда згаданих автомобілів і чи планує облдержадміністрація відмовитись від подібної практики; чи доплачують відповідно до чинного законодавства про працю водіям службових автомобілів облдержадміністрації за понаднормовий час роботи.