3 листопада Львівська обласна організація УРП „Собор” звернулася до генпрокурора України Геннадія Васильєва з вимогою порушити кримінальну справу проти прем‘єр-міністра України Віктора Януковича за державний злочин проти основ національної безпеки України.
Про це повідомив сьогодні на прес-конференції голова ЛОО УРП „Собор” Ростислав Новоженець.
УРП „Собор” просить порушити проти Віктора Януковича за трьома статтями КК України: ст. 109 „дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади”, „ст. 110 „посягання на територіальну цілісність і недоторканість України”, ст. 111 „державна зрада”.
Ростислав Новоженець пояснив, що прем‘єр, кандидат в президенти Віктор Янукович останнім часом активно пропагує необхідність введення в Україні подвійного громадянства з Російською Федерацією та надання російській мові статусу державної. За його словами, ці заклики суперечать ст. 4 Конституції України, де вказано, що в Україні існує єдине громадянство і ст. 10 КУ, де державною мовою в Україні визнано українську мову.
Ростислав Новоженець також наголосив на тому, що в разі запровадження подвійного громадянства в Україні, українські військові будуть змушені брати участь у війні в Чечні, а теракти, які відбуваються в Росії, на його думку, будуть спрямовані проти українських громадян.
Всі ці питання, за його словами, є похідними від засадничих положень про Україну, як суверену і незалежну державу (ст. 1) і, що Україна є унітарною державою, територія України є цілісною і недоторканою (ст. 2), а право визначати і змінювати конституційний лад належить виключно народові України (ст. 5).