Таке рішення прийняли на засіданні комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації за участю членів комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв'язку Львівської облради, повідомила прес-служба ради.

Євгенія Дуброва розповіла, що в березні цього року до міської ради звернулася адміністрація шахти «Надія» з проектом розробки лав № 155, 156, 156 біс. Міський голова Соснівки зазначила, що вона відмовилась погоджувати цей проект, оскільки він передбачав видобуток вугілля з пластів, які розташовані безпосередньо під містом, передає кореспондент Вголосу.

«Підробки №1 та №2, які проходили в минулі роки, зачіпали лише приватний сектор та міську лікарню. Якщо подивитися на карту підробки, яку хочуть проводити зараз, то неозброєним оком можна побачити, що під вплив потрапляє центральна вулиця міста, 110 житлових будинків приватного сектору, 22 багатоповерхових будинки, школи №13 та 14, музична школа, Будинок школяра та лікарня, яка є в обласному підпорядкуванні», – розповіла Євгенія Дуброва.

Вона наголосила, що у місті дуже велика соціальна напруга, жителі хвилюються за свої будинки, тому не можуть дозволити працювати шахті «Надія». Євгенія Дуброва зазначила, що шахта вже випрацювала усі свої надра і залишилося лише вугілля під містом.

«Якщо вибирати між двома бідами: або руйнація міста, або закриття шахти, то потрібно вибирати меншу біду. Я вважаю, що найменша катастрофа буде тоді, коли шахта пропрацює ще кілька років і закриється, ніж коли місто зруйнується», - сказала Євгенія Дуброва.

Директор ДВАТ «Надія» Микола Криштопа розповів, що під містом знаходиться лише 70 тонн вугілля, якого вистачить на півроку діяльності шахти. Однак, за словами Миколи Криштопи, цю ділянку необхідно розробити, оскільки за нею іде південне крило шахти, де запас вугілля становить 1 млн. тонн.

Голова комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Ірина Сех, підводячи підсумок, наголосила: “І місто має жити, і шахта має працювати. Але, на жаль, наразі нема спільного бачення шляхів вирішення проблеми. Саме над цим зараз і треба працювати”.

Комісія вирішила звернутися до органів контролю для оцінки “Проекту підробки будівель, споруд і природних об'єктів м. Соснівки....” щодо відповідності його чинному законодавству та оцінки впливу на довкілля. Також обласні обранці рекомендували соснівчанам провести місцевий референдум з цього важливого для міста питання.

На засідання були запрошені перший заступник голови ЛОДА Богдан Матолич, начальники управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу облдержадміністрації Земомислав Новікевич, начальник головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Ігор Цейтлін, депутат обласної ради Андрій Корнат, депутат обласної ради, директор ДВАТ «Шахта «Надія» Микола Криштопа, міський голова міста Соснівка Євгенія Дуброва, депутати міської ради Соснівки.