Ліберальна партія України сподівається подолати внутрішній розкол, який проявився у партії після зміщення з поста лідера Володимира Щербаня на позачерговому з'їзді. Про це нове керівництво ЛПУ заявило 1 липня на прес-конференції.

Зокрема, окреслюючи ситуацію в партії, її новий голова Петро Циганко відзначив, що після від'їзду колишнього лідера В.Щербаня за кордон у квітні ц.р. партія сколихнулася. За словами П.Циганка, 17 керівників обласного рівня порушили питання про відновлення дорадчого органу партії - Ради регіонів, проведення засідання політради та позачергового з'їзду, оскільки партія перебувала у стані кризи. П.Циганко нагадав, що цей з'їзд, який відбувся 25 червня, обрав його головою та визначив про європейський розвиток партії. “Ми взяли європейське пропрезидентське направлення”, - сказав П.Циганко. Він зазначив, що це вперше за 14 років існування партія взяла європейський курс.

Як наголосив у свою чергу голова Ради регіонів ЛПУ Юрій Сенюк, всі рішення з'їзду були легітимними, вони ухвалювалися у правовому полі, відповідно до статуту партії. Він нагадав, що загалом з'їзд залишило лише близько 60 делегатів, але в залі залишилася більшість, приблизно 90 – делегатів, які і ухвалювали всі рішення.

Однак після з'їзду, повідомив П.Циганко, партія „залишилась на вулиці – офіс партії замкнений, замки змінені”. За його словами, новому керівництву ЛПУ повідомили, що таке розпорядження дав телефоном з-за кордону колишній лідер ЛПУ В.Щербань, оскільки офіс є його власністю. П.Циганко уточнив, що він особисто не спілкувався з В.Щербанем, зв'язок з колишнім головою партії підтримує керівник секретаріату ЛПУ Євген Анапрієнко. Зараз новому керівництву не віддають печатку та документи. Тому „без судів тут не обійдеться”, гадає П.Циганко.

Також нове керівництво ЛПУ піддало критиці дії В.Щербаня на посту лідера партії. Зокрема, Ю.Сенюк відзначив, що в Ліберальній партії за часів В.Щербаня була управлінська криза: поточними справами керував фактично одноосібно керівник секретаріату, а в президії були „кишенькові лідери”. І, як наслідок, було прийнято рішення про позачерговий з'їзд партії.

Зі свого боку П.Циганко зазначив, що ще за часів керівництва В.Щербаня він розумів, що партією не можна керувати авторитарно. Він також не виключив, відповідаючи на запитання журналістів, що може бути порушено питання про виключення з ЛПУ її колишнього лідера: „Рано чи пізно це питання постане, але це має бути не моє рішення, а рішення політради”.

Ю.Сенюк охарактеризував ситуацію в ЛПУ як „певний розкол”. За словами нинішніх лідерів ЛПУ, перш за все, партія повинна подолати політичну кризу, породжену внутрішньополітичною боротьбою двох протилежних політичних ліній.

П.Циганко повідомив, що за приблизними оцінками реально в партії зараз є близько 60 тис. членів. Хоча після з'їзду ця цифра може ще змінитися, тим не менш - вдалося зберегти майже половину старих кадрів, починається розбудова партії, відмова від того, щоб ЛПУ була партією одного регіону. „Але партія не покладає рук, не втрачає сили, ми відчуваємо, що восени партія буде новою, зовсім іншою”, - сказав П.Циганко.

Торкаючись питання участі партії у парламентських виборах 2006 року, П.Циганко підкреслив, що все залежить від того, що вдасться зробити до осені цього року. „Партія в такому стані, в якому вона є зараз, не потрібна, звичайно, Віктору Андрійовичу (Ющенку)”, - сказав лідер ЛПУ. Водночас він не втрачає надію, що вдасться провести оновлення і розбудову, і вже восени, „можливо, Ющенко скаже – давайте до нашого блоку”.

Лідери ЛПУ не виключають, що в разі створення широкого блоку партій ліберального спрямування ЛПУ може взяти у ньому участь. „Ліберальна партія простягає руку лібералу Президенту”, - сказав Сенюк.

УНІАН