Лучани стали менше нарікати не неприємний запах у повітрі – про це йшла мова під час оперативної наради у Луцькій міськраді.

Сьогодні під час оперативної наради начальник відділу екології Анатолій Гламазда проінформував присутніх про заходи з покращення стану атмосферного повітря, – передає власкор «Вголосу».

За його словами, проблема неприємних запахів, яка особливо гостро виникла цього року в місті, перш за все, пов'язана з полями фільтрації Гнідавського цукрового заводу. Вони мають площу 96 га та почали функціонувати з 1958 року. На ці поля, крім безпосередньо відходів цукрового виробництва, скидалися господарсько-побутові стоки з мікрорайону Вересневе, з с. Гірка Полонка, інших прилеглих до міста сіл, оскільки очисні споруди в селах Луцького району або взагалі відсутні, або тривалий час несправні та не експлуатуються. Не виключено скидання на поля фільтрації і будь-яких рідких відходів невідомого походження. Обсяги нечистот на полях фільтрації, які не мають очисних споруд і не передбачені для цієї функції, накопичувались і, очевидно, досягли критичного рівня.

З березня 2017 року сюди почали скидати і відходи мелясної барди ТзОВ «Біопаливно-енергетична компанія», що прискорило ситуацію, і, на думку багатьох, спричинило бродіння рідких відходів, що і викликало неприємний запах.

За інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області, фахівцями якого у серпні місяці здійснено перевірку виконання виданого припису, встановлено, що підприємствами виконані заходи щодо недопущення несанкціонованого скиду стічних вод на поля фільтрації, проведено їх обвалування по всій площі, здійснено чистку та знезараження мулових карт, встановлено флотатор. Показники забруднюючих речовин атмосферного повітря приведено до нормативних вимог, за результатами проведених інструментально-лабораторних досліджень вміст сірководню та аміаку відповідає гранично-допустимим концентраціям.

Також в літній період з полів фільтрації цукрового заводу вивезено 180 тисяч тонн дефекату, з них понад 90 тисяч тонн забрано сільськогосподарськими підприємствами як органічні добрива для полів.

 

«Вголос»