Про це 6 березня 2013 року повідомила народний депутат України від ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

У серпні 2012 року як депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон звернулася до Генеральної прокуратури України з вимогою притягнути до кримінальної відповідальности депутата Луганської обласної ради Родіона Мірошника – за брутальну образу української мови та української нації. Генпрокуратура скерувала звернення до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі; процедура ухвалення відповідних експертних висновків тривала півроку.

«Інститут української мови НАН України у своєму висновку чітко констатував, що у виступі Родіона Мірошника наявні ознаки неповаги до української мови та української нації. Натомість низка державних інституції ствердила, що вислів «якщо ми вчитимемо своїх дітей української мовою, то позбавимо їх всього і виростимо недорасу» є особистим міркуванням депутата Луганської обласної ради, які нікого не принижують. Зокрема, із таким висновком виступили Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. Кураса НАН України, Інститут мовно-інформаційних досліджень НАН України та Інститут філософії імені Сковороди НАН України», – розповіла Ірина Фаріон.

Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі взяла до уваги висновок Інституту української мови, в якому визначено, що у виступі Мірошника наявні ознаки неповаги до української мови та української нації. Виходячи з цього, комісія постановила: «Запропонувати депутату Луганської облради Мірошнику вибачитися за своє висловлювання на сесії облради; звернутися до Луганської обласної державної адміністрації щодо створення в регіоні громадської колегії (регіональної комісії) з питань захисту суспільної моралі».

Ірина Фаріон наголосила: інспірований «молодими регіонами» скандал насправді покликаний приховати можливе кримінальне переслідування їхнього однопартійця Мірошника. «Припускаю, що скандал, нещодавно інспірований «молодими регіонами» щодо нібито образи на їхню адресу і вживання слів, які відсутні в моєму лексиконі, є насправді стимульований моїм зверненнями до Генеральної прокуратури. Проте навіть за таких обставин кричущого наступу на все українське люди демонструють національну і людську гідність. Серед прикладів – висновок Інституту української мови та рішення Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, яка за свою громадянську позицію опинилася під загрозою розпуску», – підкреслила свободівка.