Про це повідомляє агентство «Р-Спорт».

Спортивні чиновники відзначили, що відправили запрошення всім главам держав, а рішення, чи пускати Лукашенка в Лондон прийматиме британська влада.

«Рішення про те, хто може приїжджати на територію держави, яка проводить Олімпійські ігри, приймають місцеві органи влади», – заявили в прес-службі МОК.

Разом з тим представники міністерства внутрішніх справ Великобританії відмовилися коментувати ситуацію з Лукашенком, пославшись на те, що не дають коментарів у випадках індивідуальної відмови у видачі віз.

Раніше про те, що білоруському лідеру відмовлено у відвідуванні Олімпійських ігор, повідомив у своєму твіттері президент Олімпійськогокомітету Росії Олександр Жуков. При цьому він  уточнив, що це рішення прийняв Оргкомітет ігор і поскаржився, що спортивні чиновники відмовилися дотримуватись олімпійських цінностей і традицій.

Проте, як стало відомо, насправді проти приїзду Лукашенка до Великобританії виступили не спортивні чиновники, а британська влада.

«Президент Олександр Лукашенко знаходиться у списку осіб, яким заборонено в’їзд на територію Євросоюзу. Ця заборона діятиме і під час Олімпійських ігор. Рішення змінюватись не буде», – заявили у посольстві Великобританії у Білорусі.

Між тим, відомо, що стосовно президента Білорусі та інших представників керівництва республіки діють санкції ЄС. Їм заборонено в'їзд на територію Євросоюзу, в тому числі до Великобританії. Таким чином в Брюсселі покарали білоруське керівництво за порушення на виборах і переслідування опозиції. Додамо, що О. Лукашенко є президентом не лише Білорусі, але й місцевого Національного Олімпійського комітету.

Джерела: lenta.ruria.ru