У прикордонному з Україною Столінському районі Брестської області ведуться роботи з будівництва доріг, які можуть бути використані у військових цілях.

Про це повідомляє "Хартыя-97" із посиланням на анонімне джерело з одного з міністерств України.

Екологи б'ють на сполох через проект, оскільки масштабне будівництво несе величезну шкоду унікальній екосистемі.

Побудована автодорожня інфраструктура може спростити доставку прикордонників до місць несення служби, а також надати додаткову можливість для переміщення військової техніки білоруської армії на полігон "Поліський". Крім того, дороги можуть бути використані для доставки живої сили, озброєння та військової техніки впритул до українського кордону.

У матеріалі зазначається, що протягом 2014-2017 років влада Білорусі створила ряд під'їзних шляхів із тилових районів країни та лісових доріг протяжністю близько 96 кілометрів.

Під'їзні шляхи були створені до прикордонної застави "Ольмани", що межує із селом Переброди Рівненської області, та до прикордонних постів "Мутвиця", "Хінічєв", пропускного пункту "Селище", що межують з українськими селами Дроздинь, Заболоття і Познань. У безпосередній близькості від цієї ділянки українсько-білоруського кордону знаходяться Житомир і Новоград-Волинський.

Як повідомлялося, Лукашенко посилив охорону держкордонів Білорусі: створять нові прикордонні підрозділи та посилять маневрені групи, які перебувають в резерві та висуваються у місце загострення ситуації за лічені хвилини.