Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що планує балотуватися на наступний, а це вже шостий президентський термін. У п'ятницю, 1 березня з відповідною заявою він виступив на прес-конференції.

Про це повідомляє російське видання "ТАСС".

"Все буде нормально, згідно із законом. Виходячи з нинішнього мого стану, а також країни і відношення до мене, я не зможу не висунути свою кандидатуру на пост президента", - сказав він.

Чинний президент пояснив своє рішення тим, що не хоче чути на свою адресу звинувачень "в боягузтві, і що він у важку хвилину втік".

"Я висуну свою кандидатуру, ви обирайте будь-кого, можете за мене не голосувати", - сказав Лукашенко.

Також Лукашенко пообіцяв не робити передвиборчої пропаганди та агітації.

Моя справа - забезпечити рівні умови для всіх кандидатів", - зазначив він.

Лукашенко запевнив також, що не збирається передавати владу своїм синам. Крім того, він зазначив, що у ЗМІ поширюється інформація нібито про його наміри об'єднатися з Росією і поділити посади.

"Я не перший термін на посаді президента і наївся вже цього президентства, тому загубити країну заради особистих амбіцій або чиїх-то, я ніколи на це не піду. Це значить перекреслити все те, що ти робив більше двох десятків років", - сказав він.
Президент Былорусі також вважає, що слід задуматись над новою конституцією.

"Я схильний до того, що нову конституцію нам доведеться приймати. Нам доведеться підсилювати інші гілки влади - виконавчу, законодавчу", - зазначив Лукашенко.

У выдповыдь на запитання журналыстів про тимчасові рамки прийняття нової конституції, Лукашенко сказав, що "це не п'ять років". "Це буде набагато менше", - заявив президент Білорусі.

Додамо, що посол РФ пояснив, чому Захід використовує Білорусь та хоче “відірвати” її від Росії.