Як повідомляє УНІАН із посиланням на «Reuters», у Білорусі, президент якої відзначить 20-річний ювілей правління, таке рішення прийняли на тлі кризи в Україні і напередодні президентських виборів 2015 року.

Нижня палата білоруського парламенту прийняла поправки в закон про воєнний стан, які передбачають, що воно може бути введено не тільки при виникненні воєнної загрози, а й у випадку «посягань на конституційний лад Білорусі».

Закон дозволяє військовим застосовувати зброю при придушенні «групових порушень громадського порядку» та вводить заборону на діяльність на час військового стану будь-яких ЗМІ, крім тих, які дозволені спеціальною постановою уряду.

Згідно із білоруською конституцією, законопроект набуде чинності після його прийняття у другому читанні і схвалення президентом країни.

Опозиція вважає, що приймаючи цей закон за рік до чергових виборів, влада намагається підстрахуватися від можливих протестів в умовах тривалої економічної кризи.

Попередні вибори в 2010 році закінчилися жорстоким розгоном багатотисячних протестів проти чергового переобрання на президентський пост Олександра Лукашенка, затриманнями сотень і тюремними вироками десяткам їх учасників.

Після численних виступів 2011 року, учасники яких висловлювали незгоду з владою оплесками, білоруський парламент прирівняв до масових протестів будь-які несанкціоновані збори громадян, значно розширивши повноваження міліції щодо їх придушення.