Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко не має підстав стверджувати, що відомий донецький бізнесмен Рінат Ахметов є кримінальним авторитетом регіону. Про це міністр заявив, коментуючи нещодавню заяву в. о. начальника ГУБОЗ МВС України Сергія Корнича, нібито “Ахметов – реальний керівник організованого злочинного угруповання”.

–Я не маю підстав стверджувати, мовляв, він – кримінальний авторитет області. Як людина, яка нещодавно прийшла з політики й навіть журналістики, чудово знаю, що говорять про нього в Донецьку, в Києві, – сказав пан Луценко. – Але тепер я не політик, не журналіст... Я міністр внутрішніх справ, і нині в мене немає підстав робити такі гучні заяви.

За словами міністра, він розмовляв із паном Корничем.

– Мої слова зводилися до того, що я сподіваюся: він як людина, котра стояла біля витоків УБОЗу, розуміє відповідальність, яку бере на себе, роблячи такі заяви. Але, мабуть, це його право. Думаю, він усе-таки є досвідченим і тямущим, аби виголошувати такі серйозні звинувачення. В мене таких підстав немає, на моєму столі таких доказів не було, – відзначив Юрій Луценко.
Головний міліціонер держави також повідомив, що багато фірм, пов'язаних із Рінатом Ахметовим, проходять у низці кримінальних справ, відкритих за "економічними" статтями Кримінального кодексу.

– Нещодавно затримали директора ринку, якого, з-поміж іншого, пов'язують і з впливом пана Ахметова. Перед цим порушили справу щодо деяких експортних операцій, його... економічних структур. Місяць тому закрили конвертаційний центр, який також був пов'язаним із цим Ахметовим, – розповів Юрій Луценко, додавши, що “прізвища пана Ахметова як безпосереднього підозрюваного у скоєнні злочину в мене на столі немає".

За словами керівника силового відомства, тепер в. о. начальника ГУБОЗ "має або довести свої слова, або попросити вибачення".

Газета.com.ua