Про це Луценко повідомив сьогодні в ході прес-конференції, яку транслював телеканал «112 Україна», передає кореспондент «Вголосу».

«За цей час я маю головну ціль: перетворення ГПУ в європейський інститут і за методами і способами та за мету своєї роботи. Робити це збираюся за принципом «трава пробиває асфальт», – заявив Луценко.

За його словами, це означатиме перегляд рішень по призначенню регіональних і місцевих прокурорів юристами, які ніколи не працювали в структурі.

«Безумовно, є чесні і відповідальні молоді професійні прокурори. Це не означає, що вони позбавляться роботи. Але я не приспускаю, що з 3-х тисяч 388 кандидатів ззовні, які балотувалися на конкурс, дійде до посад аж 2 особи при 180-ти  місцевих прокуратурах. Таким чином роботу буде переглянуто і кожну вакансію буде заповнено професійними людьми з юридичною освітою, які пройдуть конкурс, здадуть тести, але ніколи не працювати в органах прокуратури», – пояснив Луценко.

На думку генпрокурора, такий підхід дозволить вже за півтора-два роки створити в органах прокуратури нову корпоративну культуру, яка перестане «розглядати людину або бізнес як об’єкт наживи».

«Хочу, щоби ця нова генерація пробилася у генеральну прокуратуру. Станом на 1 квітня 2017 року ось ці нові люди мають створити нові органи самоуправління, які за європейським взірцем займатимуть посади на всіх щаблях діяльності органів прокуратури», – підкреслив він.

Нагадаємо, 12 травня Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Генеральної прокуратури України» (№4645).

Завдяки цьому стало можливим призначення генеральним прокурором України Юрія Луценка, який не має вищої юридичної освіти. За відповідний проект постанови проголосували 264 народних депутатів.

Відзначимо, що призначення Луценка Генпрокурором відбувалось з космічною швидкістю і це надихнуло українців на велику кількість жартів.

Сам Луценко після призначення заявив про те, що не має наміру займати цю посаду більше 1,5 року, і назвав перші п'ять кроків на посаді.