Про це заявив блогер Ростислав Демчук, посилаючись на власні джерела.

«Вашингтон вдруге відмовив Юрію Луценку в зустрічах з високопосадоцями США і не допустив його на свій літак. Ще шостого січня цього року, через свої медіа-ресурси я повідомив громадськість України, що США скасували візу генпрокурору України Юрію Луценку, а американські чиновники, з якими мав намір зустрітися Луценко, відмовили йому у таких зустрічах.

В грудні минулого року Луценко був запрошений у Вашингтон на Глобальний форум з повернення активів, виведених корупціонерами і фінансовими шахраями з України. Однак Юрій Луценко з невідомих причин проігнорував цей захід. Не було на офіційному відкритті цього важливого форуму і жодного із заступників генпрокурора – ні Дмитра Сторожука, ні Євгена Єніна. З'ясувалось, що у одного із заступникіа була скасована віза до США. Тому від України у форумі взяли участь лише глава НАБУ Артем Ситник і керівник САП Назар Холодницький. ГПУ предсталяв... посол України в США Валерій Чалий, що виглядає повним носенсом», – пише Демчук.

За його словами, тепер із вельми поінфомованих джерел стало відомо, що у генерального прокурора Юрія Луценка знову зірвалася поїздка в США.

«У вівторок, 27 березня, Юрій Луценко прямував до Америки, роблячи пересадку в столиці Нідерландів. Однак в Амстердамі главі Генеральної прокуратури (ГПУ) не дозволили сісти в літак до Вашигтону. Мовляв, у нього анульована американська віза. Луценко мав намір вилетіти на переговори з групою американських лобістів, яку організувало для нього посольство України в США. Мета переговорів – просувати в тамтешніх політичних колах своє призначення на пост прем'єр-міністра України», – додав блогер.

Раніше народний депутат Дмитро Добродомов також заявив про те, що Генеральному прокуророві України Юрію Луценку скасували американську візу в аеропорту Амстердама.

«З'явилася інфа: в аеропорті Амстердама генпрокурору Юрію Луценко анулювали американську візу, не пустивши його на літак до Сполучених Штатів. Якщо це правда, то така дія наших американських партнерів більш ніж промовиста. Це може означати лише одне – справжня оцінка так званої «антикорупційної боротьби», – писав тоді Добродомов.

У коментарях під постом Луценко написав: «Клініка там у вас без Мішіко».

 

А прес-секретар Луценка Лариса Сарган заявила, що у генпрокурора є десятирічна американська віза, нагадавши Добродомову про відповідальність за «фейки».

 

Згодом Сарган заявила, що Луценко нікуди не літав та увесь час перебуває на робочому місці.

«Яка маячня!? І чому він повинен був летіти в США з сім'єю? Ірина Степанівна (дружина Луценка –  ред.) весь час перебуває на ефірах», – казала Сарган виданню «Обозреватель».

Після того у мережі з'явилася фотографія Юрія Луценка у літаку, яка нібито підтверджує правдивість заяви Добродомова, а сам нардеп зробив нову заяву.

 

«Учора прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган, після мого посту про проблеми, що виникли у Юрія Луценка при спробі відлетіти у Нью-Йорк (є інформація, що його не пустили на літак через анулювання американської візи), коментувала, що він нікуди не літав і є на робочому місті. А сам високопосадовець назвав цю інформацію «клінікою».

Єдине, що вони не врахували – шила у мішку не сховаєш. Після того, як у мережі з'явилися фото Юрія Луценка в літаку (виліт був 28.03.2018 о 9:30 по часу в Амстердамі, а прибуття о 13:05 по Києву-рейс KL1385), Лариса Сарган змінила версію і вже підтвердила факт цього перельоту «в особистих справах». І стверджує, що тепер він у... відпустці. Щоправда, як Юрій Віталійович учора давав брифінг по змінах у КПК, перебуваючи у відпустці, питання риторичне», – зазначив Добродомов.

«Щодо американської візи, – додав Добродомов, – то її твердження далі незмінне – у Генпрокурора є десятирічна віза. Мабуть, це правда. Напевно, її навіть покажуть у його паспорті. Проблема лише у тому, що жодного разу вона так і не дала чітку відповідь, чи може він нею скористатися? Бо коли візу анульовують, з паспорту її точно не виривають. Скасована американська віза Ляшка, наскільки мені відомо, досі є у нього в паспорті. У мене лише одне питання. З якою метою учора так ретельно приховували черговий вояж Генпрокурора до Амстердама?»

 

«Вголос»