Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко пояснює повільне розслідування резонансних кримінальних справ недостатньою активністю органів прокуратури. Про це він заявив, виступаючи на колегії за наслідками роботи МВС у першому півріччі 2005 року.

Міністр підкреслив, що є дві причини того, чому багато резонансних справ поки що не розслідувані до кінця, а багато підозрюваних перебувають у розшуку і поки що не знайдені.

За словами Луценка, перша причина - у великій завантаженості органів прокуратури кримінальними справами. Друга полягає в тому, що органи прокуратури часто не досить оперативно приймають рішення у резонансних справах.

За його словами, регіональні органи прокуратури іноді бояться вживати слідчі заходи стосовно тих, які були представниками влади. «В областях ще є боязнь зачіпати тих, хто був недоторканним», - сказав міністр. Як приклад розслідування таких справ Луценко навів те, що вже через 15 хвилин після того, як заступник Генерального прокурора Віктор Шокін дав дозвіл на затримання колишнього голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Засухи, дружина Засухи знала про це.

Луценко підкреслив, що МВС готове допомогти прокуратурі й узяти на себе розслідування цих справ. «Ми готові взяти на себе відповідальність за доведення цих справ до суду, якщо на це буде добра воля Генпрокуратури», - сказав Луценко.

Як повідомлялося, 12 липня Інтерпол оголосив в міжнародний розшук Анатолія Засуху. 12 липня депутат Верховної Ради Тетяна Засуха (позафракційна) заявила про намір невідомих убити Анатолія Засуху. 7 липня Засуха заявила про напад працівників міліції на її будинок у Київській області.

Українська правда